Kotva zoufalství

02.08.2022

Je to negativní energie. Vznikla v situaci, kdy jsme se cítili zoufalí. Je to energie, která nás jako kotva udržuje stále ve stejném bodě. Cítíme zoufalství, to nás táhne zpátky, nedaří se nám jít dál. Jako bychom zamrzli.

V mé osobní terapii jsem se s kotvou zoufalství několik let setkávala dost často. Byla spojena s traumatem z doby, kdy mi bylo šest let a měla jsem divné pocity z dětského lékaře, ke kterému jsme chodili.

Ze stejné doby jsem měla kotvu spojenou s traumatizujícími odběry krve. Probíhaly tak, že po bolestivém rozpíchání obou rukou sestra prohlásila, že nemám žíly, a odebrala nakonec krev z jedné jediné použitelné žíly na mém zápěstí. Já byla mezitím zmožená, bledá, omdlévala jsem, ten pocit vpich - a nic mě opravdu děsil. Věděla jsem totiž, že se to bude ještě několikrát opakovat. Bylo mi šest, bylo to za totáče, nebyla jsem ještě schopná vyjednat si, aby mě sestra netrápila a rovnou odebírala krev z té jedné žíly, která je funkční, a ze které krev teče hned. Měla jsem pravidelně velké modřiny... Dnes už rovnou hlásím, kudy krev teče (pozná se to podle jizviček) - a odběr je hned hotový.

Kotvu zoufalství jsem měla vůbec spojenou s lékařskými zákroky a léky.

Další byla z doby, kdy mi bylo devět let, nebyla jsem schopná při tělocviku vyšplhat na tyč ani na lano a visela jsem tam za všeobecného pobavení spolužaček jako pytel brambor. To byl taky "super" pocit válečka s nadváhou.

Jednou jsem přišla na terapii s prosbou, že chci řešit moje reakce na kritiku, ty, které se mně jeví jako nepřiměřené. Nešlo s tím nic moc dělat, ozývalo se moje podvědomí. Zjistila jsem nejen, že mi vadí kritika, ale jsem navíc hodně kritická ke svému okolí. Kde se to vzalo, ptala jsem se mojí terapeutky a následně učitelky této terapie v jedné osobě. Svalovým testem zjistila, že jde o rodovou záležitost v linii po matce děděnou 57 generací! Tedy nějakých 1 425 let... Zjistila, že je kritika uvězněna jako alergie právě na kritiku, a že je v mém případě spojena s traumatem ze školky, kdy jsem bránila mladší sestru před dost zlou učitelkou. Ta mě za to pak kritizovala a trestala...bylo mi pět.

Poslední, co způsobovalo moji přehnanou reakci na kritiku, byla právě kotva zoufalství z doby, kdy mi bylo 28 let a marně jsem se snažila otěhotnět. Všechno, co moje terapeutka svalovým testem zjistila, bylo třeba ještě dořešit. Stejným testováním dohledala, kde jsou dané negativní energie uvězněné. Mohou být totiž kdekoli, nejen v anatomických systémech, ale i v systémech energetických. Na závěr má terapeutka všechny nalezené negativní kotvy pomocí magnetu odstranila.

S kotvami zoufalství se u klientek a klientů setkávám poměrně hojně. Když začnu rozplétat jedno hlavní téma (přičemž u mě to byla právě přemrštěná reakce na kritiku), často se vynoří a tímpádem vyřeší několik dalších. Úleva často přichází okamžitě.

Jsem opravdu moc vděčná za to, že tyto kotvy zoufalství umím nacházet a odstraňovat a tím lidem pomáhat.