AHA moment

11.07.2022

Myšlenky... taková nitka neviditelné energie, kterou často ani nevnímáme. Sedám k počítači a najednou mě napadne - sakra, existuje ještě vůbec to místo u Budějic, kde jsem zažila neuvěřitelný věci, potkala neuvěřitelný lidi zamilovala se do klidu, laskavosti, svobody a jasných hranic Lídy Chrášťanské? Kolik je to proboha let, kdy jsme tam prvně vyrazili? Myslím tak 28, 29... takže mi bylo tak 17 nebo 18..., pamatuješ KURZ KREATIVITY Veru Kočová Manďáková? 

Hned jsem googlila a existuje! To místo žije, pulsuje a pořád s Lídou. Mám obrovskou radost. Hned jak to půjde, napíšu jí, abych ji pozdravila a zpětně poděkovala. Vehnalo mi to slzy do očí, protože mi došlo, jak velkou odbočku jsem v životě zřejmě udělala a co se všechno muselo stát, abych našla svoji cestu. 

Mohla jsem si všechny ty jednosměrky a slepý ulice ušetřit? Mohla jsem nějakým "fuckupům" předejít a vyhnout se třeba dvěma vyhořením a prvnímu rozvodu? Mohla, určitě jo. A taky jsem si mohla udělat "pořádnej papír", najít nějakou normální práci a budovat expertízu, abych ve 46 letech nestála na úplným začátku se všemi těmi vnitřními strachy a obavami. 

To všechno bych mohla, ale neměla bych zkušenosti. Neznala bych nekonečný noci plné pochyb, pocity bezmoci, beznaděje a těžké zrady, ze které jsem si myslela, že se nezpamatuju. Nevěděla bych, že moci se nadýchnout není samozřejmost. Neprošla bych stovkami hodin terapie, nenaučila bych se všechno to, co dnes umím a nerozuměla bych lidem. Nedokázala bych pochopit, co prožívají. Nehledala bych tak intenzivně odpovědi na miliony vlastních PROČ. Díky tomu všemu snad alespoň trošku rozumím i když každý lidský příběh je jiný... Děkuju všem, kteří mi fandí a stojí při mě především ve chvílích, kdy to moc radostný není. 

Přesně dnes, 10. 7. 2022 mi to došlo - tam v Nesměni jsem začala, jen trvalo dlouho, než mi to celé docvaklo. To až dneska. Dívala jsem se na video s Lídou a naskočila mi husina. Nedávno jsem prošla jednou z terapií... loučila jsem se v ní s plachou srnkou, kterou jsem potkala v mysli právě v Nesměni při jedné z terapií. Tak silný to byl zážitek, že když jsem nedávno procházela podobným rituálem, přesně té samé srnce jsem poděkovala a pak přišla úplně jiná bytost... Dodala mi tolik potřebnou sílu a odvahu, abych mohla pokračovat. Jdu to vstřebat, je to mazec. 

Mějte krásnej večer, všichni! 

PS1: webovky jednoho z prvních seberozvojových center jsou tady: https://www.centrum-nesmen.cz, třeba se tam vydáte.

PS2: znáte tyhle momenty? Pokud jo, budu ráda, když se o ně podělíte. Klidně napište mail nebo FB zprávu. Děkuju! 

Děkuju moc Báře Havrdové & Lindě Krajské, protože přesně vy dvě jste mi v posdlední době odpověděly na hromadu mých PROČ. Borky jste! 

Tohle je taky terapie - hudbou: https://www.youtube.com/watch?v=le9M6i9oHBU