BLOG

Světýlka

10.03.2023

Měla jsem moc zajímavý rozhovor s jedním velkým a obdivuhodným gentlemanem. Mám pro takové muže slabost a vůbec nejlepší je, když jde ještě o rebelské povahy. Probírali jsme stav společnosti a jistou naději, že se možná probouzí nějaké dosud spící podvědomí, kterému jde o hodnoty, morálku a etiku.

Nejčastější příčinou sebevraždy nebo pokusu o ni je DEPRESE. Každý rok trpí depresí přibližně sto milionů lidí. Z toho čtyři miliony se pokusí o sebevraždu. Bohužel až 400 000 pokusů je úspěšných a dokonaných. Depresivní člověk má oproti zbytku populace třicetkrát vyšší sebevražedné tendence.

Je to negativní energie. Vznikla v situaci, kdy jsme se cítili zoufalí. Je to energie, která nás jako kotva udržuje stále ve stejném bodě. Cítíme zoufalství, to nás táhne zpátky, nedaří se nám jít dál. Jako bychom zamrzli.

Reference jsou mojí živou vodou. Posuďte sami, tahle mi přišla dnes a prosvětlila mi den. Děkuji za ni z celého srdce:

AHA moment

11.07.2022

Myšlenky... taková nitka neviditelné energie, kterou často ani nevnímáme. Sedám k počítači a najednou mě napadne - sakra, existuje ještě vůbec to místo u Budějic, kde jsem zažila neuvěřitelný věci, potkala neuvěřitelný lidi zamilovala se do klidu, laskavosti, svobody a jasných hranic Lídy Chrášťanské? Kolik je to proboha let, kdy jsme tam prvně...

Sebeláska

08.07.2022

Připravuji se na zítřejší seminář a jedno z témat na mě dnes vykouklo z podvědomí... Patřím ke generaci, pro kterou byl pojem sebeláska něčím, co zavání sebestředností, pýchou, sebechválou nebo rozmarností. V uších mi zní prohlášení typu: "sebechvála smrdí...", které jsem občas v dětství slýchala... Slýchali jste to taky?

"Život to se mnou myslí dobře. Není to zběsilý šílený místo plný nenávisti a bolesti, která směřuje ke mě. Každýmu se někdy něco nedaří. Fór není v tom, co se děje venku, fór je v tom, jaký postoj zaujmete..."

"Ženy, které byly považovány zapříliš krásné, příliš přímočaré a upřímné, které měly příliš vody ve studni (ano, opravdu), které měly mateřské znaménko, ženy, které byly příliš zkušené v bylinné medicíně, které byly příliš hlasité, příliš tiché, které měly příliš mnoho zrzavých vlasů, ženy, které měly silné spojení s přírodou, ženy, které tančily,...